پلی‌استر (به انگلیسی: Polyester) (کدهای PET یا PES) گونه‌ای از پلیمرها می‌باشند که دارای گرو‌های استر می‌باشند. به عنوان ماده‌ای خاص معمولا به پلی اتیلن ترفتالیت یا پی ای تی گفته می‌شود. پلی‌استر‌ها شامل مواد شیمیایی حاصل از واکنش‌های طبیعی مانند آنچه در کاتین پوسته کیاهان وجود دارد و نیز از سنتزهای پلیمریزاسیون پله‌ای همانند پلی بوتیرت می‌باشند. پلی‌استر‌های طبیعی و برخی از پلی‌استر‌های مصنوعی قابل تجزیه زیستی می‌باشند، ولی این خاصیت شامل بیشتر پلی‌استر‌های حاصل از سنتز نمی‌شود. با توجه به ساختار پلی‌استر های ممکن است ترموپلاستیک یا ترموست باشند. پلی‌استر‌هایی هم وجود دارند که قابلیت حل شدن در سختی ساز‌ها را دارند ولی بیشتر پلی‌استر‌ها ترموپلاستیک می‌باشند.

پلی استر‌ها بیشتر در ساختار الیاف مصنوعی بکار می‌روند. الیاف مصنوعی حاصل از دی‌متیل ترفتالات (DMT) یا اسید ترفتالیک و اتیلن گلیکول (الیاف پلی استر استاندارد یا نوع تجاری تریلن ٰterylene) یا از ۱ و ۴ در متیلول سیکلوهگزان (نوع وستان (vestan) یا کودل (kodel) که به روش ذوب‌ریسی تولید می‌شوند.
تولید انبوه این الیاف از سال ۱۹۴۵ آغاز شده است و امروزه این لیف با تولید جهانی ۲۱ میلیون تن در سال ۲۰۰۲ بیشترین سهم تولید را در بین الیاف به خود اختصاص داده است.
خصوصیات: چگالی g/cm۳ ۱٫۳۸، نیروی پارگی بسیار زیاد، الاستیسیتۀ خوب، مقاومت سایشی، ثبات بسیار خوب نوری، مقاومت بالا در برابر اسیدهای معدنی و آلی (در اسید سولفوریک غلیظ تجزیه می‌شوند)
الیاف پلی‌استر چروک و نمدی نمی‌شوند و همچنین جمع نمی‌شوند، به‌راحتی شستشو و به‌سرعت خشک می‌شوند. حالات قابل عرضه: نخ‌های فیلامنتی، الیاف مقطع (قابل اختلاط با پشم، پنبه، و نوع قابل استفاده در فرش) دسته الیاف، الیاف لایی، تک‌فیلامنت‌ها و پارچه‌های بی‌بافت (به انگلیسی: spunbond fabric) و انواع الیاف میان‌تهی الیاف هالو ( به انگلیسی: Hollow fiber) و الیاف دوجزئی

کاربرد لایی سوزنی در صنایع چرم و کفش:

در خطوط تولید چرم مصنوعی این محصول به عنوان لایه ای در پشت چرم چسبانده می شود که باعث افزایش استحکام ، ایجاد لطافت در پشت آن و عدم تغییر شکل در هنگام مصرف می شود .
کاربرد لایی
لایی شرکت ابرینه در پشت چرم به جای ابر چسبانده می شود و باعث ایجاد جریان هوا ، عدم پودر شدن در گذشت زمان و ایجاد لطافت در پشت چرم می گردد .
محصولات فوق معمولاً در مبلمان، صندلی های اداری، روکش های چرمی صندلی خودرو، کیف و کفش مورد استفاده قرار میگیرند .
کاربرد لایی سوزنی در صنایع پوشاک:
وزن سبک، عایق حرارتی مناسب، قابلیت شستشو و ایجاد ظاهری زیبا باعث شده است که استفاده از لایی های پلی استری حجیم در این صنعت به امری متداول تبدیل گردد .
ساختار عمودی الیاف لایی عمودی باعث شده است که از خاصیت حجم دهندگی بیشتری برخوردار باشد و پس از دوخت یا پنبه دوزی لایی با پارچه، زیبایی سطح پوشاک بیشتر شود .

برای توضیحات بیشتر به کاتالوگ مراجعه شود.

کاربرد لایی سوزنی در صنایع خودرو سازی:

این محصول که در رنگ ها و گرماژ مختلف قابل تولید می باشد ، به عنوان پوشش ظاهری در بخش های مختلف خودرو از جمله نماهای عایق درب موتور ، سقف ، طاقچه عقب ، روگلگیری های صندوق عقب و … قابل استفاده می باشد .
وزن سبک ، جذب صوت بالا ، انعطاف پذیری، تطبیق پذیری ، قابلیت شکل گیری و قالب پذیری،امکان بازیافت ، هزینه ی معقول و نرخ مناسب هزینه-فایده از ویژگی های برتر منسوجات نبافته جهت استفاده در صنایع خودروسازی می باشد و جایگزین مناسبی برای رزین فلت می باشد .
از خاصیت آکوستیک ورق های پلی استر در قسمتهای مختلف خودرو از جمله:
پنل های درب خودرو، ستون های A-B-C ، صندوق عقب، عایق درب موتور ، عایق پشت آمپری ، سقف و … می توان استفاده نمود.
ورق های پلی استر به عنوان جایگزینی برای فوم های پلی یورتان برای تزئینات داخلی خودرو مورد استفاده قرار می گیرند که مزایای زیر را ایجاد می کند:
– کاهش ذرات معلق و بوهای نا خواسته
– سازگاری با محیط زیست
– همسانی و هم شکلی با مواد سطح
– قابلیت استفاده از الیاف بازیافتی
– کاهش قیمت تمام شده
– کاهش مصرف سوخت

مزایای عمده منسوجات نبافته جهت استفاده ی فیلتر
این دسته از محصولات معمولاً در بخش هایی که ضخامت فیلتر می بایست کمتر از ۵ میلی متر باشند همانند فیلترهای کیسه ای، ماسک ها و … کاربرد دارند

قابلیت نگهداری ذرات و گرد و غبار، در ساختار لایی عمودی ، حدود سه برابر فوم و لایی افقی می باشد، زیرا ذرات در داخل الیاف به گونه ای گرفتار می شوند که باعث تجمع در سطح آن نمی گردند
توانایی بسیار بالایی در جذب ذرات بسیار ریز دارد.
لایی عمودی به دلیل داشتن ساختار منحصر به فرد خود از افت فشار جلوگیری کرده و اجازه می دهد که هوا به راحتی از آن عبور کند.

برای توضیحات بیشتر به کاتالوگ مراجعه شود.

اهمیت عایق کاری

تحقیقات نشان می دهد ساختمانهایی که از عایق مناسب در آنها استفاده می شود تا ۵۰% مصرف انرژی در آنها کاهش می یابد؛ بدین ترتیب باعث صرفه جویی درمصرف سوختهای فسیلی تجدید ناپذیر می شود. همچنین ایجاد محیطی آرام و به دور از سر و صداهای کاذب از مزایای استفاده از عایقهای مناسب و حجیم در ساختار ساختمانها می باشد
نحوه ی عملکرد عایقها
عایقها به موادی اطلاق می شود که با به کار گیری آنها در سقف، کف و دیوارهای ساختمان جریان گرم و انرژی را به حداقل می رسانند. همانند ساختاری که در پتو و یا امثال آن وجود دارد ، عایقهای حجیم همواره مقداری از هوا را در ساختار داخلی خود نگه می دارد که این باعث ایجاد مقاومت در مقابل جریان گرما می شود. همچنین در فصل سرما نیز عایقها با به دام انداختن گرما در داخل خود به گرم شدن محیط داخل ساختمان کمک می نماید
مزایای استفاده از عایق های پلی استر
عایقهای پلی استر، ۱۰۰ درصد از الیاف پلی استر تولید شده و در فرایند تولید آن از هیچ گونه افزودنی و یا مواد شیمیایی استفاده نمی شود. بنابراین بر خلاف عایقهایی نظیر پشم شیشه حساسیت و خارش ایجاد نمی کند. سایر مزایای عایقهای پلی استر به شرح زیر می باشد:
– غیر سمی و بدون بو
– سطح اشتعال پایین تر نسبت به سایر عایقها
– مقاوم در برابر رطوبت (رطوبت را جذب نمی کند.)
– قابلیت نصب آسان
– عدم ایجاد سوزش و خارش برای نصاب
– دوام بالا و افت ناچیز در ارتفاع و ضخامت
– بدون گرد و ضد حساسیت مناسب برای بیماران آسم و آلرژی
– کاهش در جذب و از دست دادن گرما
– مقاوم در برابر قارچ، فاسد شدن و حملات حشرات و جوندگان موزی
– PH این محصول حدود ۷٫۸ می باشد. بنابراین از این نظر نزدیک به PH خنثی بوده و بنابراین خورنده نمی باشد
خاصیت آکوستیک پلی استر
پلی استر به عنوان یک ماده با ویژگی جذب صوت در ساختار داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
ترکیبات: ارگانیک، زنجیره های طولانی پلیمرهای مصنوعی ، کربن، هیدروژن و آب

برای توضیحات بیشتر به کاتالوگ مراجعه شود.

لایی های عمودی، افقی و همچنین سوزنی می توانند به عنوان پوششی برای سطوح مبلمان و در زیر پارچه و چرم در قسمتهای مختلف مانند کف ، پشت و دسته های صندلی و مبل مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از لایی ها باعث حفاظت بیشتر و پوشاندن نواحی معیوب فوم ، افزایش نرمی سطوح مبل ، امکان گردش هوا و زیبایی بیشتر صندلی و مبلمان می گردد.

مزایای استفداه از منسوجات نبافته در کالای خواب
۱- طول عمر بالا و عدم پودر شدن و اکسید شدن در مقایسه با ابر
۲- مقاومت بیشتر در برابر فشار و ضربه
۳- توزیع مناسب وزن بدن در سراسر محصول و جلوگیری از انتقال فشار به بدن

برای توضیحات بیشتر به کاتالوگ مراجعه شود.